Kuchnie świata w Grand Kitchen

Kuchnia, w której zmieszczą się wszystkie dania świata, musi być naprawdę duża… Stąd w Galerii Mokotów pojawił się pomysł na strefę Grand Kitchen, w której znajdziemy takie dania jak: burger, wonton, lasagna, sushi, curry, shoarma, butter chicken i wiele innych. Jakie jednak są kuchnie świata? Co je łączy, a co dzieli? I przede wszystkim – które z nich można u nas odkryć…?

Według statystyk najpopularniejszym na świecie daniem jest… makaron! Oznacza to, że wszyscy kochają spaghetti, fettuccine, ravioli, carbonarę, które zaliczają się do nieskończonej gamy makaronowych wariacji. Tak popularnego dania absolutnie nie mogło zabraknąć w naszej Grand Kitchen. Wyśmienite spaghetti, aglio olio i wiele innych to specjał włoskiej restauracji Vapiano, gdzie zamówimy również klasyczne pizze oraz uwielbiane przez wielu tiramisu czy panna cottę. Pyszne spaghetti zakręcimy na widelcu także w Pini oraz restauracji Sphinx. Nie zapominajmy jednak, że te lokale serwują również wiele innych potraw, wśród których znajdziemy między innymi prawdziwe steki z naszymi ulubionymi dodatkami.

Co jest numerem dwa na światowej liście przysmaków? Odpowiedź może być zaskakująca: ryż. A skoro ryż, to dalekowschodnia Azja. Jeśli zastanowimy się nad tym chwilę, to nasze zdumienie nad popularnością ryżu za moment przerodzi się w niepowstrzymany apetyt na kurczaka Tso (który tak naprawdę pochodzi z USA), sajgonki, moo shu, sushi czy pad thaia. W Grand Kitchen dostaniecie wszystkie te dania w lokalach: Izumi, Tokyo Sushi, Meet&Eat oraz Thai Wok. Znajdziecie w nich interpretacje na temat ryżu i noodli z egzotycznymi dodatkami.

Do popularnych kuchni zaliczają się bez wątpienia wspomniane już Stany Zjednoczone. Po ulubione burgery, nuggetsy, dania typu street food, wyśmienite amerykańskie desery i lody udamy się do restauracji spod dobrze nam znanych szyldów: KFC, McDonald’s oraz North Fish. Stany niepodzielnie królują również wśród dań z grilla, które w Grand Kitchen w Galerii Mokotów serwuje Jeff’s. Sławna sałata cezar i inne czekają na was z kolei w Salad Story oraz Tukan Salad Bar, a prawdziwe amerykańskie kanapki typu chicken sandwich w Subway’u, po wrapy udacie się z kolei do WrapMe.

Dla tych, którzy nie potrafią się zdecydować lub po prostu lubią mieszać i komponować własne smaki, Bon Apetito przygotowało specjalne miejsce. W tej restauracji odwiedzjący Grand Kitchen sami wybierają spośród bogactwa świeżych składników i potraw.

W wielu ze wspomnianych restauracji istotną częścią menu są oczywiście pyszne desery – pomysłów restauratorom w tym zakresie na pewno nie brak. Najpopularniejszym słodkim smakołykiem we wszystkich kuchniach świata na zawsze pozostaną lody, a w Grand Kitchen znajduje się najbardziej zwariowana lodziarnia, jaką znamy. Tutaj lody z zamrażarki to nuda. Zapraszamy do Nitrolody, gdzie przy pomocy ciekłego azotu nasi mistrzowie w mig wyczarowują mroźne desery. Jest słodko i widowiskowo! Po obiedzie idealnym wyborem są także zdrowe owocowe napoje z koktajl baru Be My Juice. Klasyczny bezowy tort czy suflet to z kolei domena piekarni Monique, w której roznosi się również zapach świeżo wypiekanego chleba, smażonych omletów oraz naleśników. A skoro kuchnie świata kończą się na deserach, to obowiązkowo potrzebujemy do tego wyśmienitej kawy lub herbaty. Szeroka gama niepowtarzalnych mieszanek palonych ziaren oraz wyśmienitych herbat oznaczać może tylko jedno – Starbucks. Każdy z nas bowiem lubi kończyć posiłek wśród bliskich z kubkiem ulubionego naparu… nieważne, z jakiego zakątku świata pochodzimy.

Wstecz